2 Haz 2011

Bayramoğlu Döner {Kavacık - İstanbul}

Kökenleri Bursa ve Erzurum'a dayanan döneri nasıl seversiniz? Bana göre dönerin yağlısı, iyi pişmişi, ısırdığınızda kuzu etinin tadını alabildiğiniz ve yanına herhangi bir zerzavat eklenmeden de tadı güzel olanı makbuldür. Sanırım bu tanımlara en uygun döneri de Bayramoğlu Döner'de buldum...


Birçoğumuz, bir dürüm döner yedikten sonra, "Yahu yine kesmedi, keşke şu dönere direkt dalabilsek de, doyasıya yesek" demişsinizdir. İşte Bayramoğlu Döner, size, dönere kafa göz dalmadan, bol bol ve doya doya döner yeme imkanını sonuna kadar sunuyor:)


Kaliteli kuzu etinden hazırlanan ve odun ateşinde kıvamında pişirilerek hazırlanan döner, incecik kesilerek ve odun ateşinin ısıttığı bir tandırın yan duvarlarında pişirilen süper lavaşlarla servis ediliyor. Dönerin yanında ekstra olarak alabileceğiniz ev yapımı patates kızartması da, evde tembellikten kızartıp kızartıp yediğimiz dondurulmuş patates kızartmalarından sonra hayatın anlamı gibi geliyor. Masanızı bu muhteşem döner ve patates kızartması ile donattıktan sonra da size kalan tek şey, dönerleri, sıcacık gelen lavaşlara sararak yemek!


Bayramoğlu Döner'de 110 gr'lık porsiyonlarla gelen dönerin fiyatı 12 TL. Dönerin lezzetine doyamadığınız için bir porsiyon asla yetmiyor. Bu açıdan baktığınızda fiyat biraz yüksek görülebilir, ama dönerin lezzet oranı o kadar yukarılarda ki, fiyatı çok rahat bastırıyor. Yani, adam başı 1.5 porsiyon döner, bir tabak patates kızartması ve içecek ile yaklaşık 22-23 TL'ye çıkabiliyorsunuz. Açıkçası böyle bir döner için değer;)

Bayramoğlu Döner, Kavacık dolaylarında arz-ı endam etmekte. Yer tarifi her iki yakadan gidiş için de biraz karışık olduğu için, bu seferlik, yazının sonunda açık adresini vermekle yetineceğim:)

Kavacık'a gidin, Bayramoğlu Döner'de mutlaka döner yeyin; dönerin gerçek lezzetini damağınızda hissedin... Yalnız dikkat edin, 100 gram, 200 gram derken ipin ucunu kaçırabilirsiniz!

Açık adresi: Cumhuriyet cad. No:2 Rüzgarlıbahçe, Kavacık-Beykoz

Telefon: 0216 413 00 45

Afiyet olsun.

Onursuz Kıl Adam yedi.

3 yorum:

Löplöpcü dedi ki...

Aylardır, yıllardır gitmek istediğim ama hep unuttuğum bir yerdi. Sayende yapılacaklar listesine aldım, en kısa zamanda gitmek üzere.
Teşekkürler

www.pratikpaket.com dedi ki...

herkese tavsiye ederim süper mekan süper döner süper hizmet!!! kompleksiz samimi sıradan ama büyüleyici :)

Adsız dedi ki...

Gittim. Dönerine diyecek yok da çalışanlardan birinin tavrı bir daha oraya gitmeyecek olmamamın nedenidir. Daha dönerimiz bitmeden ki belki sonrasında tatlı,çay ile devam edecektik alnımızda yazmıyor ya :) yanımızdaki masaya sıkıştırarak oturttuğu beylere birkaç kez bizi kastederek onlar yedi kalkacak dedi ayıp yahu!

GittimYedim.Com, çok yazarlı, sosyal bir yemek girişimidir. Bu sitede gezdiğimizi gördüğümüzü değil, yediğimizi içtiğimizi anlatırız.

copirayt mopirayt: Bir takım şuursuz oburlar