25 Tem 2010

Antalyaspor Taraftarları Büfesi {Dedeman - Antalya}

Uzun zamandır "şu Antalya'yı bir gitsem de görsem" nidalarıma, bu yaz itibariyle son verdim ve Antalya il sınırına girip, Akdeniz'e adımımı atarak berhudar bir adam oldum. Tabi Antalya'ya giderken deniz sefasından ve tatilden çok aklımda yemek vardı (aslında tatil de vardı; eşit diyelim hatta:) Ama gerçek şu ki, evinde kaldığım arkadaşımın annesi o kadar güzel yemekler yaptı ki, evden çıkıp yemek yemek içimden gelmedi. O yüzden tek durağım, denizde geçen eğlenceli bir günün ardından, kısa bir akşamüstü atıştırması yapmak için Antalyaspor Taraftarları Büfesi oldu.

Methini daha Antalya'ya gitmeden duyduğum bu büfe, aslında klasik İzmir kömürde karışık sandviçi yapıyor. Klasik karışığın yanında, esas spesiyaliteleri ise "çember". Çemberin esprisi ise yuvarlak ekmeğin arasına, salam ve sucuğun yanında çember şeklinde sahanda yumurta koymaları. Yumurta, sandviçe gerçekten güzel bir tat veriyor ve tabir-i caiz ise hayvan gibi doyurucu oluyor.Gerçekten ayaküstü doymak istendiğinde ya da gece dönüşlerinde süper bir tokluk alameti bu çember!


Antalyaspor Taraftarları Büfesi'nin karışık sandviçleri İzmir'dekilerden daha büyük, ekmekleri daha yumuşak, ama daha pahalı. Fiyatlar 3.5 - 7 TL arasında.


İlk kez kömürde karışık sandviç ya da kumru vs. yiyecekler için de ufak bir uyarım olsun. Arasında harbi sucuk ve salam olan inanılmaz sandviçler beklemeyin. Sonuçta fiyat marjı ve amacı belli olan bu tarz büfelerde kullanılan sucuğun, salamın yarısı nişasta depolu oluyor ve sadece bol yiyerek açlığınızı bastırmanızı sağlıyor. "Tamamdır işte, benim amacım sadece doymak, yemişim sağlığını; gece gece buzdolabında da bir şey bulamam zaten" diyorsanız ve Antalya'daysanız mutlaka Antalyaspor Taraftarları Büfesi'ne uğrayın derim!

Afiyet olsun.

Onursuz Kıl Adam yedi.

3 yorum:

Anıl dedi ki...

Islak hamburgeri de güzel yapıyor bu mekan :)

Irazca dedi ki...

Aa burası çok meşhurdur - ben burayı gittim yedim yani!

eskiden sosisleri sucukları dilimlenmiş olarak bi leğenden kömür ızgaraya atarlardı, beklerdik öyle pişerken. ohş.

Adsız dedi ki...

ıslak hamburgerden bahsetmemişsin..iyidir 07..biz kısaca o7 deriz..

GittimYedim.Com, çok yazarlı, sosyal bir yemek girişimidir. Bu sitede gezdiğimizi gördüğümüzü değil, yediğimizi içtiğimizi anlatırız.

copirayt mopirayt: Bir takım şuursuz oburlar