28 Oca 2013

Lokum.com - Nam-ı Diğer Lezzet Sitesi


''Organik gıdalar çok sağlıklı, organik yemezsek dünyanın sonun gelecek, organik yiyin gençleşin'!'' Bu cümleleri uzun süredir duyuyoruz da, hem organik hem de lezzetli yiyecekleri nereden ve pratik bir şekilde, hızlıca bulabileceğimizi bilmiyorduk. Artık öğrendik, Lokum.com'dan!

Lokum.com, Yemeksepeti'nin yeni girişimi. Bir süre önce dedikodularını duyup, nasıl bir içeriğe sahip olacağını merak etmeye başlamıştım. Açıldıktan sonra da, hemen alışveriş yapıp tanışmalıyım diyordum ki, Lokum.com benden huzlı çıktı, ilk hamle onlardan geldi ve özel olarak seçilmiş olan lokum.com paketi sayesinde kendileriyle tanıştım.
Bu güzel paket, eski kaşar, kayısı-üzüm suyu, zeytin ezmesi,  organik kekik, melisa çayı, 4 farklı reçel  ve haşhaş pare tatlısıyla kahvaltı masamı donattı.

Bir peynir hastası olarak Kars Koçulu Peynircilik'in eski kaşarı, bana standart eski kaşarların (çoğu taze kaşar tadında zaten) ne kadar tatsız olduğunu hemen hatırlattı. Bu sayede ilk biten de kendisi oldu tabii. Yalnız şunu söylemeliyim, standart eski kaşarların tadına alıştığım için başta tadını garipsedim ama alışması da çok uzun sürmedi.
Kaşar peynirine organik kekik (kokusu yeter) ve zeytin yağı ile hazırladığım, lezzeti oldukça artan, domatesler eşlik etti. Peyniri ve domatesi götürürken, bu güzel kekikle yapacağım ızgara etlerin hayalini kurmaya başlamıştım  bile!
İkinci kombinasyonum ise kaşar peyniri ve sıcak ekmek üzerine sürülmüş zeytin ezmesiydi. Zeytin ezmesi de gayet başarılıydı. En güzel yanı da, diğer zeytin ezmeleri gibi asidik bir tada sahip olmamasıydı.

Sıra tatlılara geldiğinde Antalya bölgesinden gelen Yenigün reçelleri ağzımı tatlandırdı. Şeftali reçeli, vişne reçeli, dört meyve reçeli ve çilek reçeli tam meyve tadındaydı, bunun en büyük nedeni de, tabii ki hepsinin şeker katkısız olmasıydı. Özellikle de çayda vs. şekeri bıraktığımdan beri değişen ağız tadıma süper uyum sağladılar.


Alaçatı kayısı-üzüm suyu da bütün bu lezzetlerin zirve noktası olarak kahvaltımı tamamlamamı sağladı. Ayrıca, sadece tadıyla da değil, piyasada çok pahalı fiyatlara bulunan organik mevye sularına nazaran 3.90 TL'lik fiyatıyla da beni çok tatmin etti.

Lokum.com tüm gurmanların ve lezzet hastalarının ihtiyaçlarını büyük ölçüde kapatacak bir kapasiteye sahip, fiyat politikası başlangıç için birçok üründe gayet iyi. Bu çizgide giderlerse uzun süre ağzımızı tatlandırmaya devam edebilirler...

Neyse, ben melisa çayımı yudumlamaya giderken size de keyifli okumalar ve alışverişler diliyorum.
Lokum.com'u neden sevdim:

- Oranın x'i çok meşhurmuş dediğiniz yiyeceklere hızlıca ulaşma imkanı sağlamasını.
- İzmir ve Keçi tulumunun bulunması:)
- Mehmet Yaşin'in tavsiyeleri.
- Gerçekten kaliteli sucuklar satmaları!

Lokum.com'da neler eksik:

- Ürün çeşitliliği henüz düşük seviyede.
- Ağız tadına göre bir kişileştirme alt yapısı süper olurmuş.
- Sitenin biraz yavaş olması.

Afiyet olsun. 

Hiç yorum yok:

GittimYedim.Com, çok yazarlı, sosyal bir yemek girişimidir. Bu sitede gezdiğimizi gördüğümüzü değil, yediğimizi içtiğimizi anlatırız.

copirayt mopirayt: Bir takım şuursuz oburlar