13 Haz 2013

Biberiye Kafe { Gezi Parkı - Taksim }

İş-güç derken gezmeyi ve yemeği yine unuttuk. Bunun verdiği sıkıntıyla da kendimizi sokağa attık ve yakın bir arkadaşımızın tavsiyesiyle Taksim'deki Biberiye Kafe'ye bir uğrayalım dedik.

Gezi Parkı içinde yer alan Biberiye Kafe'nin konumu gerçekten mükemmel. Ağaçların arasında oturup kahvaltı etmek iştahınızı doruk noktasına çıkarıyor:)

Yemeklerine gelirsek; serpme gaz kahvaltıları gerçekten çok iyi ve doyurucu. Spesyalleri olan biber gazlı peynirleri başta biraz genzinizi yakıyor ama sonra damağınızda tekrar tekrar tatmak istediğiniz bir tat bırakıyor...

Toma isimli özel araçlarda üretilen içecekleri ise kahvaltılarının lezzetini tamamlıyor. Limonataları ve vişne suları her gün taze olarak Toma'larda sıkılıyor ve günlük olarak servis ediliyor. Deneminizi özellikle tavsiye ederim ;)

Meyve suları gerçekten harika!

Serpme kahvaltıdan önce aperatif olarak servis ettikleri sisli peynir de gerçekten muhteşem. O kadar güzeldi ki, biraz da eve götürmek istedik ama özel tarifleri olduğu için veremeyeceklerini söylediler. Umarım bu güzel tadı bozmazlar, gerçekten efsane:)

Bu güzel mekanın sahipleri olan güzel insanlarla da konuşma şansımız oldu ve mutluluklarımızı onlara da ilettik. Kendileri daha 15 günlük olan mekanlarının bu kadar büyük bir müşteri potansiyeli yaratmasından çok memnunlar. Talep bu şekilde devam ederse hizmet kalitelerini düşürmeden devam edeceklerinin garantisini de alarak mekandan ayrıldık :)

Bizce serpme gaz kahvaltının en güzel hali Beşiktaş'taki Gazzpachio'da yenirdi ama bu görüşümüz Biberiye Kafe ile tanıştıktan sonra değişti diyebiliriz.

Peki bu güzel mekana nasıl ulaşacaksınız? İsterseniz Beşiktaş üzerinden, isterseniz Harbiye üzerinden Taksim meydanına gelerek ulaşabilirsiniz. Yalnız dikkat edin, özellikle hafta içlerinde Gümüşsuyu tarafında bazen çok yoğun trafik olabiliyor. Meydana geldiğinizde de, önündeki kalabalık sıradan Biberiye Kafe'nin yerini tahmin edebilirsiniz :)

Kendinizi, sonuna kadar özgür hissedeceğiniz Biberi'ye Kafe'ye mutlaka uğramanızı öneririz. O güzel tatları daha fazla yememek için kendinizi direnirken bulacaksınız ;)

Afiyet olsun.

Güzel insanlar yedi...
3 yorum:

Adsız dedi ki...

çok şahane bir yazı olmuş, ağzım sulandı gerçekten.

blogun havasına uygun, espirili bir dille ve güncel. Simpson veya family guy çizgi dizilerinin de tam olarak yaptıkları bu işte.Güncel, komik, sade ve aynı tarz uslûp..

Adsız dedi ki...

İstahim kacti iyimi

Adsız dedi ki...

müthiş bir mizah gücü,nefis anlatım,tebrikler:))

GittimYedim.Com, çok yazarlı, sosyal bir yemek girişimidir. Bu sitede gezdiğimizi gördüğümüzü değil, yediğimizi içtiğimizi anlatırız.

copirayt mopirayt: Bir takım şuursuz oburlar