6 Oca 2012

Mola Cafe {Kaş-Antalya}

Bu yaz tatilimizin bir kısmını Kaş’ta geçirdik. Öncelikle bir ön bilgi olarak belirtmek istiyorum ki, Kaş genel olarak çok pahalı bir yer. Çok ortalama bir pizzayı neredeyse 20TL’ye, bir böreği 15TL’ye, bir küçük birayı 10TL’ye içebileceğiniz mekanlarla dolu. Ancak genel olarak kalite oldukça iyi. Fakat biz gibi Izmir fiyatlarına alışık bünyeler bu rakamlar karşısında error verebiliyor. Birinci gün aperatif bir yemeğe 50TL harcayınca, Kaş’ta ucuz bir yerler bulmamız gerektiğine karar verdik. 

Derken, arkadaşım bizi Mola Cafe’ye götürdü. Kaş Liman’ın hemen arka sokaklarında, küçücük ama tertemiz, uygun fiyatlı harika bir cafe.


Fiyatları kaş ortalamasına göre çok ucuz ve en güzel yanı, sipariş verdiğinizde, içerideki teyzelerin söylediklerinizi hemen o anda mutfakta pişirmesi, sizin dışarıdan kafa uzatıp, içeride taze doğranan yeşillikleri görebilmeniz. 

Gittiğimizde ton balıklı salata, tavuklu salata, domates çorbası, çikolatalı krep, tavuklu sandwiç ve mantı geldi masamıza. Hepsi birbirinden özenli, lezzetli ve ucuzdu. Gerçekten çok memnun kaldık fiyat/performans oranından.


Özellikle salatalarına her yerde kolay kolay bulunmayan Kayakoruğu otunu koyarak bizi bizden aldılar diyebilirim. Tavuklu salatadaki, tavuk miktarı da oldukça boldu. Porsiyonları da çok büyük, bu salatalar sizi tıka basa doyuracak!


Domates çorbası ise gerçekten anneannemin elinden çıkmış gibi. Bol rende domates ile yapılmış harika bir vitamin ziyafeti.

Eğer yolunuz Kaş’a düşer ve ekonomik, temiz ve lezzetli şeyler atıştırmak isterseniz, Mola Cafe’ye mutlaka uğrayın! Yemek sonrasında da taze demlenmiş birer çay, var mı bizden mutlusu!


 Mola Cafe Emin Erdem Meydanı No: 3/B Kaş / ANTALYA

2 yorum:

Unknown dedi ki...

Kaş'a birkaç yıl önce gitmiştim. Fiyatlar aklımda çok pahalıymış gibi kalmamış. Büyükçakıl'daki sahil restoranında makul fiyata karnımızı doyurduğumuzu hatırlıyorum. Ama daha ucuzuna itirazım olmaz elbette :) Bu yakınlarda fırsat bulup tekrar gideceğimizi sanmıyorum ama tavsiye için teşekkürler.

maria lopez garcia dedi ki...

Sahsen Bi Lokma da iyidir yani cok ucuz degil ama pahali da denemez en azindan Kas'ta bir gun orda yenilebilir. Hem temiz hem cok kaliteli yemekleri

GittimYedim.Com, çok yazarlı, sosyal bir yemek girişimidir. Bu sitede gezdiğimizi gördüğümüzü değil, yediğimizi içtiğimizi anlatırız.

copirayt mopirayt: Bir takım şuursuz oburlar