6 Ara 2011

Yeşil Yemek Evi {Bornova - İzmir}

Evinden uzakta okuyan üniversite öğrencilerinin başındaki en büyük dertlerden biri hiç şüphesiz evde yemek yapma, sonra da o yemeğin bulaşıklarını toplama faslıdır. Senelerce aile yanında kaldığı için bu tür işlerle uğraşmayı gereksiz görmüş olan bünyeler öğrenci evine çıkınca çoğunlukla sudan çıkmış balığa döner. Özellikle de erkek arkadaşlar. J Ege Üniversitesi Kampüsü’nün kurulu olduğu İzmir – Bornova’da bulunan Yeşil Yemek Evi öğrencilerin imdadına yetişen mekanlardan sadece biri.

PTT Bornova Şubesi’nin karşısında bulunan Yeşil Yemek Evi, dışarıdan bakınca ufak tefek bir cafe gibi görünse de içeri girince ev yemeği yemek isteyenler için küçük çaplı bir cennet haline geliyor. Ev yemeği yapan çoğu mekan gibi daha önceden hazırlanmış olan yemekleri tezgah üzerinde görebiliyor, istediğiniz yemekleri seçip istediğiniz miktarda alabiliyorsunuz. Biz tercihimizi İzmir köfte, fırında makarna ve özel sosla hazırlanmış çıtır tavuktan yana kullandık.

Esnaf lokantası kıvamında bir yer olmadığı, daha az insana hizmet verdiği için yemeklere konan yağ, tuz vs gayet yerinde. Ben yemekleri “az” istemiş olmama rağmen porsiyonların da oldukça doyurucu olduğunu söyleyebilirim. Fiyatlandırmalar ise şu şekilde yapılmış: Köfte yemekleri 7 TL, tas kebabı 8,50 TL, makarna ve pilav 3 TL, tavuk yemekleri 6 TL, sebze yemekleri 5 TL, fırın makarna 3,50 TL. Tabii her gün farklı yemeklerin yapıldığını söylememize gerek yok. Sadece öğle yemeklerinde hizmet veren Yeşil Yemek Evi, uygun fiyata güzel yemek yemek isteyenler için iyi bir alternatif. Masa sayısı çok az olduğu için özellikle şirketlerin öğle tatilleri sırasında gidildiğinde yer bulmanın biraz zor olması tek kötü yanı diyebiliriz.

Hiç yorum yok:

GittimYedim.Com, çok yazarlı, sosyal bir yemek girişimidir. Bu sitede gezdiğimizi gördüğümüzü değil, yediğimizi içtiğimizi anlatırız.

copirayt mopirayt: Bir takım şuursuz oburlar