5 Şub 2011

J'adore Chocolatier {Beyoğlu - İstanbul}

Erkeklere sorsanız kadınları mutlu etmek çok zordur. Sürekli onlarla ilgilenmeleri, güzel yerlere yemeğe götürmeleri, pahalı hediyeler almaları, şefkat göstermeleri gerektiğini düşünürler. Beyler, aslında kadınları mutlu etmek o kadar kolay ki. Bütün sorununuzun çözümü tek bir kelimeye sığıyor: Çikolata!

J’adore Chocolatier’i bir arkadaşımın tavsiyesiyle, çikolata krizi yaşadığım günlerden birinde keşfettim. Gittiğinizde şaşırmamanız için öncelikle şunu belirtmek gerekiyor: Mekan oldukça küçük. Kalıp çikolatalar ve işlenmiş çikolataların olduğu giriş katı (ki burada iki kişi yan yana yürüyemiyorsunuz) ve küçücük bir üst kattan oluşuyor. Hatta üst kat aynı anda 40 kişiyi kaldırır mı, ondan bile emin değilim açıkçası. J Hem sade ve şık dekoru, hem de çalan Fransızca müzikler kendinizi Fransa’da küçük ve sevimli bir cafe’deymiş gibi hissetmenizi sağlıyor.

Çikolataseverlerin “mekanı anlatmayı çok uzatma, çikolatalardan haber ver” dediğini duyar gibiyim. Biz masaya iki kişilik föndü istedik ve üç kişi zor bitirdik! Mevsim meyveleri olarak elma, muz ve çilek seçenekleri vardı. Biz ise tercihimizi sadece muz ve çilekten yana kullandık. İki kişilik fondü 19.50 TL, tek kişiliği ise 12.50 TL. Pastalar ve cheesecake’ler 7.50 TL, kekler 9 TL, dondurma tabakları ise 9.50 – 10 TL. Soğuk kış günü bir şey yemeyeyim de içeyim daha iyi derseniz sıcak içecek seçenekleri de oldukça fazla. Çeşitli aromalara sahip sıcak çikolatalar 6 TL; Bailey’s’li, Smirnoff’lu ve İrlanda whisky’li sıcak çikolatalar 9.50 TL; konyaklı sıcak çikolata 11 TL. Çay, sahlep ve sıcak şarap gibi diğer sıcak içeceklerin fiyatları ise 2.50 ile 7.50 TL arasında değişiyor.

Çikolataya doymak için fiyatlar kesinlikle çok uygun. Servis hızlı. Özellikle masaya oturur oturmaz getirilen su sürahisinin içindeki limon ve nane yaprağı ayrıntısı çok hoşumuza gitti. Çikolata kaplamalı kahve çekirdekleri de ikram olarak masaya bırakılanlardan.

Çikolata canavarları için cennetin tarifi ise şu şekilde: Tünele doğru inerken Galatasaray Meydanı’ndaki Yapı Kredi Yayınları’nı geçtikten sonra ilk sağa sapıyorsunuz. Yolun sonunda sağ tarafta muhteşem çikolatalarıyla J’adore sizi bekliyor olacak...

3 yorum:

Judy Abbott dedi ki...

çikolata föndüsünde favorim, şahane güzel bir mekan aynı zamanda. çok severim.

Adsız dedi ki...

blogda çok sevdiğim yerlerden birini okumak mutlu etti beni..j'adore a en son aralığın son haftasında gitmiştim, sanırım bu yazıdan sonra yakın zamanda tekrar ziyaret edeceğim.. (:

Adsız dedi ki...

ben hiçbir yerde böyle nefis dondurma yemedim...gercek vanilya tatmak isteyenler mutlaka denemeli.

GittimYedim.Com, çok yazarlı, sosyal bir yemek girişimidir. Bu sitede gezdiğimizi gördüğümüzü değil, yediğimizi içtiğimizi anlatırız.

copirayt mopirayt: Bir takım şuursuz oburlar